Instagram Takipçi Kasma Bilgisi 2018

Instagram Takipçi Kasma Bilgisi 2018

Instagram son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile kendini daha çok sevdirmeye devam ediyor ve kullanıcı sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Bugün tam 800 milyon kişi aktif olarak Instagram kullanıyor. (Kullanıcı sayısını kıyaslamanız açısından: Amerika’nın nüfusu yaklaşık 300 milyon) Durum böyle olunca Instagram’ın satış arttırmaya, internet sitenize ziyaretçi sağlamada ve markanız için güçlü bir topluluk oluşturmaya yardımcı olan pazar yeri haline gelmesi kaçınılmaz oluyor.

Peki ama severek takip ettiğimiz popüler hesaplar Instagram takipçi arttırma konusunda nasıl bu kadar başarılı oluyorlar ? Bu işin sırrı ne ?

Bugün, benim de denemiş olduğum ve gerçekten işe yarayan 9 Instagram takipçi arttırma yöntemini yazıyorum.

Baştan söyleyeyim; hile ile takipçi arttırma veya takipçi arttırma sitelerinden bahsetmeyeceğim. Aksine tamamen doğal olarak, olması gerektiği gibi bir büyümeden bahsedeceğim.

1 – SİZE BENZER İÇERİKLERİ BEĞENİN

Bir online konferansa katılan Susan Petersen ( freshlypicked Instagram hesabı kurucusu – 800 bin takipçi) Instagram takipçilerini nasıl arttırdığı konusunda konulara da yer vermiş. Susan, ilk başladığında kendi hesabına benzer hesapları bulmak ve onların 5 – 10 arası gönderilerini beğenmek için saatlerini harcamış. Ayrıca aynı kişiye yorum yapmanın ve takip etmenin Instagram takipçi arttırma konusunda oldukça faydalı olduğunu açıklamış. Fakat başlıkta da söylediğim gibi; bunu her hesaba yapmayın. Sizinle benzer olan, aynı tarz paylaşımlar yapan hesaplara yapın. Peki bu hesapları nasıl bulacaksınız ? İlgili etiketlere veya favori Instagram hesaplarınızın takipçilerine göz atabilirsiniz.

2 – FOTOĞRAFLARINIZ İÇİN BİR TEMA OLUŞTURUN

İlk adımı attınız hatta karşı tarafın ilgisini çekmeyi başarıp profilinizi ziyaret etmesini sağladınız. Peki bir sonraki adım ne ? Onu profilde dikkat çekici şekilde güzel karşılamalısınız. Bu yöntem Instagram takipçi arttırma konusunda gerçekten işe yarıyor ve profilinizi ziyaret eden kişilere profilinizin içeriği hakkında bilgi veriyor. Açıklamam gerekirse; eğer daha koyu tonlarda fotoğraflar seviyorsanız paylaşımlarınıza bu şekilde devam edin. Daha minimal, beyaz ve parlak tonlar size uygunsa bu şekilde devam edin. Sürekli farklı renklerde, karışık paylaşımlar göz yoracağı gibi dikkatin dağılmasına da sebep oluyor. VSCO gibi uygulamalar kullanarak kendinize bir filtre belirleyin ve tüm fotoğraflarınızı bu filtre ile düzenlemeden asla paylaşmayın.

3 – SOSYALLEŞİN

Aldığınız yorumlara cevaplar yazın. Cevaplarınız tek kelimeden veya emojiden oluşmasın. Genelde cümle kurmaya çalışın ve sohbet başlatıcı nitelikte cevaplar yazın. Siz de diğer hesaplara yorum yaparken “harika, güzel” gibi yorumlar yerine gerçekten ilgilendiğinizi belli eden ve daha doğal yorumlar yazmaya özen gösterin

2018-11-19 13:02:31

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları

Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları

                                                         

Instagram Taipçi Kasma Yolları

Instagram Taipçi Kasma Yolları

                                                         

Instagram'da Beğeni Alma

Instagram'da Beğeni Alma

Instagram'da bayıldığımız birçok özellik var. Hayatımızda olan biteni arkadaşlarımızla paylaşmak, yeni insanlarla tanışmak, zihnimizi yeni deneyimlere açmak ve farklı bakış açıları

-->