INSTAGRAM TAKİPÇİ ARTTIRMANIN 15 YOLU

INSTAGRAM TAKİPÇİ ARTTIRMANIN 15 YOLU

                                                                                                             INSTAGRAM TAKİPÇİ ARTTIRMANIN 15 YOLU 

1-Takipçi sayısını artırmaya yönelik olarak tasarlanmış hashtagler kullanın: #FF (TAKİPCOK.COM), #instafollow, #l4l ya da #likeforlike, #tagforlikes ve #followback gibi.
2- Hedef kitlenizi oluşturan Instagram kullanıcılarının fotoğraflarını beğenin; hem de 3-5 tanesini değil, yüzlercesini. İstatistikler bu stratejiyi kullanan hesapların attığı her 100 beğeni için ortalama 6.1 daha fazla takipçi kazandığını gösteriyor.
3- Instagram’da yarışma düzenleyin. Bunu gerçekleştirmenin en kolay yolu yarışmayı tanıtan bir görsel yayınlamanız, sonrasında ise yarışmaya katılmak için insanlardan görseli beğenmelerini istemeniz.
4- Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesap ve kanallarınızda tanıtın. İnsanlara sizi takip ettikleri takdirde ne ile karşılaşacaklarını anlatın; sadece Instagram’a özel tanıtım fiyatları ve kuponlar ya da kamera arkası görüntüleri gibi.)
5-Başka kullanıcıların postları altına yorumlar yapın ve beğeniler atın. Bu yeni kullanıcı elde etmenin en doğal yollarından biri.
6-Görsellerinizin Instagram’ın aramasında belirmesi için popüler hashtagler kullanın. Bunu yapmak için kullanabileceğiniz en etkili hashtagler #love, #instagood, #tbt ve #photooftheday.
7-Fotoğraflarınızı yayınladığınız saat diliminin de önemi var. Fotoğraflarınızı ya gece saat 2’de ya da akşam saat 5’te yayınlayın. Araştırmalar sonucu ortaya çıkan istatistiklere göre bu saatler post yayınlamak için en etkili saatlerdir.
8-Yine #followme, #likeforlike ve benzeri hashtagler kullanarak kişiler arayın ve takip edin. Pek çoğu sizi hali hazırda geri takip edecektir. Bu arada bu hashtaglerin Türkçe versiyonunun da #gt ya da #geritakip olduğunu belirtmiş olayım.
9-Niteliğin her daim nicelikten önce geldiğini aklınızdan çıkarmayın. Hesabınızı öyle oluşturun ki sadece en kaliteli ve en etkili görselleriniz kalsın. Emin olun hiçbir Instagram kullanıcısı binlerce anlamsız yemek fotoğrafı ya da rastgele karesi olan bir hesabı takip etmek istemez.
10-Instagram postlarını yayınladığınız saat diliminin önemi olur da kullandığınız Instagram filtresinin önemi olmaz mı? Yine çeşitli istatistiklere göre en etkili filtre Mayfair filtresiymiş. İnanın sebebini ben de bilmiyorum!
11-Instagram hesabınızdaki biyografi alanının anlaşılır, net ve tamamlanmış olduğundan emin olun. Bu açıklama içerisinde ilgili anahtar kelimeler ve hashtagler geçirin; aynı zamanda sitenize bir link eklemeyi de unutmayın. Ama en önemlisi bunu yaparken spam içeren hareketlerden uzak durun; eğer bunu yaparsanız biyografi alanınızı okuyan hiç kimse sizi takip etmeyecektir, buna emin olabilirsiniz.
12-Fotoğraflarınızın açıklama (caption) kısmında sorular sorun. Etkileşimi artırmanın en etkili yollarından biri de budur; zira sosyal medya kullanıcıları sosyal kanallar üzerinden kendi fikir ve görüşlerini belirtmeye bayılırlar.
13-Pazar günleri mutlaka post yayınlayın. Neden mi? Çünkü en az post yayınlanan gün Pazar günü; bu da markanızın ve işletmenizin görünürlüğünü artırmak için güzel bir taktik olabilir.
14-İstikrarlı olun. Neden ve kimin için post yayınladığınızı çok iyi bilin. Instagram platformunu nasıl kullanacağınız ile ilgili istikrar ve sürekliliğinizden ödün vermeyin. Bu şekilde takipçi sayınız organik olarak artma eğilimi gösterecektir.
15-Fotoğraf açıklamalarınızda call-to-action cümleleri kullanın. Bu vesile ile takipçilerinizi daha fazla aksiyon almak üzere etkileşime sokabilir ve onları harekete geçirebilirsiniz: “Ne düşündüğünüzü yorumlar kısmında bize anlatın!” gibi.

2018-11-15 12:54:52

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Hastag Yöntemleri

Instagram Hastag Yöntemleri

En Yaygın Instagram Etiketleri #Hashtag 2018 Etiket (Hashtag) kullanımı instagram hesabımızın görünmesi için çok önemlidir. Hashtag kullanımı ile benzer içeriklere ulaşabiliyor ve bularla

Instagram Beğeni ve Takipçi Hilesi 2018

Instagram Beğeni ve Takipçi Hilesi 2018

        sosyal medya günümüzde küçük büyük demeden herkesin kullandığ bir sosyal medyadır. Herkes hesabını açtığı zaman  yüksek takipçisinin olmasını istemektedir.

Instagram Beğeni Takipçi Hilesi

Instagram Beğeni Takipçi Hilesi

       Instagram en aktif ve en çok kullanılan sosyal medyadır. Böyle çok kullanılmasının sebeplerinden biri hem fotoğraf paylaşımı, story, video paylaşımı olmasıdır.

-->