Instagram Takipçi Arttırma Yolları

Instagram Takipçi Arttırma Yolları

Sosyal medya pazarlama stratejileri içinde, firmanızın tanıtımını yapmak, daha çok müşteri kitlesine ulaşmak ve dolayısıyla satışlarınızı artırmak için İnstagram oldukça önemli bir platform. Bunda İnstagram kullanıcılarının demografik yapısı ve aylık ortalama 200 milyon kişinin aktif olarak bu uygulamayı kullanıyor olmasının önemi büyük. Ancak elbette kurumsal hedeflerinizin instagramın sunum biçimine uygunluğuna karar vermeniz gerekiyor. Yani ürün ve hizmetleriniz , fotoğraf ile içerik hazırlanabilecek nitelikte mi?Bu soruya olumlu yanıt verdiğinizi ve kurumsal bir hesap açarak işe başladığınızı düşünürsek, instagram’da  takipçi sayınızı artırmak, işletmeniz için çok daha aktif ve görünür bir hesap yaratabilmek için uygulamanız gereken bazı taktikleri bu yazımda sizinle paylaşacağım.

1.Etkili Bir instagram Profili Oluşturun

Etkili bir profil yazısı sizinle ilk karşılaşan bir kullanıcıya sizin hakkınızda fikir veren en önemli bölümlerden biri. Bu sebeple insanlara  çok net bilgiler veren ve tamamlanmış bir profil oluşturmak önemli.Buraya web sitenizin linkini de koymayı unutmayın

2.Dikkat Çekici Görseller Hazırlayın

Görsellerinizin dikkat çekici ve yüksek çözünürlükte olması, etkili filtreler kullanılması hedef kitlenizin dikkatini çekmekte önemli bir faktördür. Bunda instagram filtrelerini kullanmanın dışında farklı fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmak da faydalı olacaktır. Bir de yayınladığınız görsellerin birbirleriyle ve markanızla alakalı olmasına özen gösterin

3. Görsel Yayınlama Saatlerine Dikkat Edin

Bazı araştırmalara göre gece saat  2 ve öğleden sonra saat 5’de post yayınlamak için en ideal saatler olduğu belirlenmiş. Ancak bunların yanı sıra örneğin akşam mesai çıkışı ,sıkışık bir trafikte, insanların sosyal medya hesaplarına daha çok bakacağını da hesap edebilirsiniz.

4. Hashtag Kullanımı Önemli

İnstagram bize 30 hashtag kullanım hakkı vermekte ancak postun altını çok fazla  ve alakasız hashtag ile doldurmak bize fayda yerine zarar getirir.Popüler fakat alakasız hashtag kullanımı firma imajınızı zayıf ve amatör gösterir. Bunun yerine paylaştığınız fotoğraflarınıza uygun ve en sık kullandığınız hashtag’leri öncelikle ekledikten sonra, İnstagram içinde popüler hashtag’leri arama yaptığınızda, en üstte yer alan ve size uygun olan olanlarını seçebilirsiniz.

5.Düzenli Paylaşım Yapın

Takipçi kitlenizin sizi neden takip ettiğini unutmaması için düzenli olarak paylaşım yapmak çok önemli. Her gün belirli aralıklarla paylaşım yapmak iyi bir taktik olacaktır.

6.Hesabınızı Diğer Sosyal Ağlarınızda Paylaşın

Web siteniz, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarınızda İnstagram hesabınızı paylaşarak bu hesaplardaki takipçilerinizin sizi burada da takip etmesini sağlayabilirsiniz.

7.Networking Yapın

Tanınmak size doğal olarak takipçi sağlayacaktır ve bunu gerçek anlamda etkileşim kurarak başarabilirsiniz. Düzenli olarak takip edebileceğiniz hesaplar bulun ve fotoğraflarını beğenip, yorumlar bırakarak etkileşiminizi sürekli tutun ve iletişim halinde olun.

8.Hikaye ve Canlı Yayın Özelliklerini Kullanın

Hikayenizde günlük ya da kısa aralıklarla yapacağınız paylaşımlar, takipçilerinize kendinizi hatırlatmanızda ve diğer kullanıcıların sayfanıza ulaşmasında etkili olacaktır. Canlı Yayın ise İnstagram’ın oldukça desteklediği bir özellik, bu sebepledir ki canlı yayın başlattığınızda tüm takipçilerinize anında haber veriliyor ve dikkat çekmeniz sağlanıyor.

9.Fotoğraflarınızın Açıklama Kısmında Soru Sorun

Etkileşim trafiğini artırmak için soru sormak ve yorum yapılmasını istemek etkili bir yöntemdir ve sosyal medya kullanıcıları bu ortamlarda düşüncelerini aktarmak konusunda çok heveslidirler.

2018-11-15 12:20:35

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

INSTAGRAM TAKİPCİ HİLESİ

INSTAGRAM TAKİPCİ HİLESİ

                                                         

Instagram Takipçi Kasma 2018

Instagram Takipçi Kasma 2018

                                                         

Instagram Bilinmesi Gerekenler

Instagram Bilinmesi Gerekenler

- SIKÇA SORULAN SORULAR - Uygulamanıza giriş yaptıktan sonra hesabım çalındı ? Uygulamamız kesinlikle hesabınızı çalmaz , instagram güvenlik amacıyla şifrenizi sıfırlayabilir ve

-->